Fra Svalbard til Sunnmøre: Hun skal markedsføre regionens hotellopplevelser

Veronika Valdal er ny markedssjef for Quality Hotel i Møre og Romsdal, og vil sammen med Julia Teige løfte regionen som helårsdestinasjon.

Med åtte års erfaring i ryggen fra sport- og reiselivsbransjen, fra hovedstadens pulserende gater til det arktiske landskapet på Svalbard, har Veronika Valdal nå satt kursen mot byen som alltid har hatt en spesiell plass i hjertet sitt: Ålesund. Her går natur og kultur hånd i hånd, og med fjordene, fjellene og fellesskapet i ryggen, er hun stolt av å tre inn i rollen som markedssjef for Quality Hotel i region Møre og Romsdal. 

Sammen med sin engasjerte kollega Julia Teige og et dedikert team, er hun klar for å løfte og styrke regionen som helårsdestinasjon, for både besøkende og de som allerede kaller dette hjem.

- Den økende etterspørselen og populariteten rundt Møre og Romsdal som destinasjon, gjorde at det var nødvendig å få inn forsterkninger i markedsteamet til for å styrke merkevaren til Quality Hotel, sier Julia Teige. 

Når stedet føles som mer enn et reisemål

Møre og Romsdal er ikke bare et unikt sted på kartet, her finner du natur i verdensklasse, et rikt kulturliv og en autentisk identitet som vi ønsker å dele med enda flere. Vi skal ikke bare markedsføre hotellrom og fasiliteter – vi skal formidle opplevelser, historier og ekte øyeblikk.

Dette er et sted der både storm og sol har sin sjarm, der smilene sitter løst og verdiene er ekte. Det er akkurat dette hun ønsker å fremheve i mitt arbeid. 

Sammen får vi det til

Skal vi virkelig løfte destinasjonen, må vi gjøre det sammen. Vi i Quality Hotel ønsker å spille en aktiv rolle i det lokale næringslivet og bidra til å styrke både sentrum og regionen som reisemål. Derfor vil vi samarbeide tett med sentrumsforeningen, reiselivsaktører, kulturmiljøer og ildsjeler, som kjenner pulsen her best. For vi vet at suksess skapes i samspill. Når hotellene fylles med konferanser og kulturinteresserte gjester, når lokalmaten havner på tallerkenen, og når historiene fra fjord og fjell deles med verden – da skjer det noe helt unikt.

Det er med stor glede og enda større forventninger at hun tar fatt på denne reisen.

- Jeg ser frem til å arbeide strategisk for å løfte frem regionens kvaliteter og styrke en samlet merkevare som gir økt synlighet og verdiskaping for hele området. Møre og Romsdal er en destinasjon mye kraft og karakter, som jeg har stor tro på sier Valdal.

Forrige
Forrige

Samarbeider om nytt omdømmeprosjekt for Ålesund

Neste
Neste

Kick-off for høsten i Ålesund Sentrumsforening